Z powagą prawdziwego sądu

Wycieczka do budynku Sądu Okręgowego w Częstochowie miała być tylko jedną z wielu, w których uczestniczyli gimnazjaliści. Okazała się jednak początkiem wspaniałej przygody. Węglowiccy uczniowie mieli poznać sposób funkcjonowania sądu od podszewki. Podczas wizyty w częstochowskim sądzie z uwagą i skupieniem uczestniczyli w prawdziwej rozprawie. Wraz z nauczycielami znaleźli alternatywny sposób na sprawdzenie w praktyce zdobytej wiedzy.

Postanowili przeprowadzić własna rozprawę sądową z prawdziwego zdarzenia.
Oprócz prawdziwych strojów prokuratorów, sędziów i obrońców młodzież przygotowała mnóstwo rekwizytów, które miały służyć za dowody winy i niewinności oskarżonego. Młodzież przygotowała wszystkie rekwizyty w terenie. Były zdjęcia i filmy, które na specjalnym ekranie mogli oglądać wszyscy uczestnicy procesu. Scenariusz autorski napisali z pomocą Patrycji Tokarz, Przemysława Cichopka oraz Maciej Cichopka - nauczycieli, którzy byli inicjatorami i równocześnie współorganizatorami procesu.

Gościem honorowym był Wiceprezes Sądu Okręgowego w Częstochowie Rafał Olszewski, który miał ocenić wiarygodność i profesjonalizm przeprowadzonej rozprawy.

czytaj więcej:
  1. http://klobuck.naszemiasto.pl/artykul/z-powaga-prawdziwego-sadu-i-w-obecnosci-prezesa-sadu,1468987,artgal,t,id,tm.html

 

Rejestr zmian dla: Z powagą prawdziwego sądu

Podmiot odpowiedzialny:
Sąd Okręgowy w Częstochowie
Wytworzył:
b/d
Opublikował:
Marcin Łubczyk
Dokument z dnia:
2017-03-22
Publikacja w dniu:
2017-03-22
Opis zmiany:
b/d
Podmiot odpowiedzialny:
Sąd Okręgowy w Częstochowie
Wytworzył:
Redaktor strony
Opublikował:
Marcin Łubczyk
Dokument z dnia:
2012-06-07
Publikacja w dniu:
2017-03-07
Opis zmiany:
Dodanie ogłoszenia