Sąd w Internecie

Artykuły

 • Portal Informacyjny

  Portal InformacyjnyPortal Informacyjny jest narzędziem pozwalającym uprawnionemu lub upoważnionemu podmiotowi na dostęp do informacji o sprawie toczącej się z jego udziałem.

  Korzystanie z Portalu jest bezpłatne, dzięki czemu oszczędzasz czas i pieniądze, które należałoby poświęcić na tradycyjny kontakt z sądem. Przyśpieszasz jednocześnie postępowania sądowe uwalniając sekretariaty od obowiązku udzielania informacji uczestnikom postępowania na ich życzenie.

  Czytajwięcejo:
 • Portal Orzeczeń

  Portal OrzeczeńW ramach Portalu Orzeczeń odbywa się bezwnioskowa publikacja treści orzeczeń wraz z uzasadnieniem wydawanych przez sądy powszechne. Orzeczenia dostępne są za darmo oraz bez potrzeby uprzedniej rejestracji użytkownika.

  Zakres publikowanych orzeczeń został ustalony przez zespół sędziów i nie zakłada udostępniania treści objętych wyłączeniem oraz nieistotnych z punktu widzenia walorów prawnych i informacyjnych lub orzeczeń powtarzających się.

  Czytajwięcejo:
 • Elektroniczne Postępowanie Upominawcze

  Elektroniczne Postępowanie UpominawczeElektroniczne Postępowanie Upominawcze przewidziane jest dla roszczeń pieniężnych dochodzonych w trybie przepisów rozdziału 3; działu V tytułu VII księgi pierwszej części pierwszej Kodeksu postępowania cywilnego.

  Elektroniczne postępowanie upominawcze zostało wprowadzone jako odrębne postępowanie, mające charakter wezwania do zapłaty w sprawach, w których stan faktyczny nie jest skomplikowany i nie wymaga przeprowadzenia postępowania dowodowego.

  Czytajwięcejo:
 • Elektroniczna Księga Wieczysta

  Elektroniczna Księga WieczystaSzukasz informacji na temat księgi wieczystej? Chcesz dostać odpis księgi albo inny dokument? Nie musisz chodzić do sądu! Skorzystaj z systemu Elektronicznych Ksiąg Wieczystych (EKW) - wejdź na portal ekw.ms.gov.pl.

  Czytajwięcejo:
 • Elektroniczna Skrzynka Podawcza

  Elektroniczna Księga WieczystaUprzejmie informujemy, że zgodnie z ustawą z dnia 17 lutego 2005r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne (Dz. U. z 2014r., poz. 1114 ze zm.) możliwe jest wnoszenie pism w formie dokumentów elektronicznych do Sądu Okręgowego w Częstochowie, za pośrednictwem Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej ePUAP.

  Czytajwięcejo:
 • Sądowe Płatności

  Sądowe płatnościSystem teleinformatyczny Ministerstwa Sprawiedliwości obsługujący Płatności.

  Internetowy serwis usługowy, w którym Użytkownik może dokonać Transakcji, przy użyciu: kart płatniczych, szybkich przelewów bankowych typu pay-by-link, innych dostępnych w ramach Serwisu instrumentów płatniczych.

  Czytajwięcejo:
 • Krajowy Rejestr Karny

  Krajowy Rejestr KarnyPamiętaj, jeśli chcesz załatwić sprawę przez internet, potrzebujesz profilu zaufanego na platformie ePUAP lub bezpiecznego podpisu elektronicznego. Dowiedz się, jak założyć profil zaufany.

   

  Czytajwięcejo:
 • Krajowy Rejestr Sądowy

  Krajowy Rejestr Sądowy składa się z trzech osobnych rejestrów, w których prowadzi się spis:Krajowy Rejestr Sądowy

  przedsiębiorców; stowarzyszeń, innych organizacji społecznych i zawodowych, fundacji oraz samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej, dłużników niewypłacalnych.

   

  Czytajwięcejo:
 • obywatel gov pl

  obywatel.gov.plCzym jest OBYWATEL.GOV.PL?
  Każdą sprawę, którą chcesz załatwić w urzędzie, traktujemy jak usługę, którą wykonujemy dla Ciebie. Chcemy, żebyś załatwił tę sprawę szybko i sprawnie, dlatego zbieramy nasze usługi w jednym miejscu. Opisujemy w prosty i przystępny sposób, co musisz zrobić, co przygotować, gdzie pójść, a co możesz załatwić bez wychodzenia z domu. Wszystko po to, abyś nie tracił czasu.

  Czytajwięcejo:

Rejestr zmian dla: Sąd w Internecie