Międzynarodowy Dzień Mediacji - 18 października 2018 roku

W związku z obchodami Międzynarodowego Dnia oraz Tygodnia Mediacji, w miesiącu październiku 2018 roku będą zorganizowane w Sądzie Okręgowym w Częstochowie spotkania informacyjne w oparciu o  treść przepisu artykułu 183 (8) § 4 k.p.c. w zakresie mediacji. Dyżury mediacyjne będą prowadzone przez asystentów sędziów w każdym dniu miesiąca października 2018 roku w godzinach urzędowania sądu tj. od poniedziałku do piątku w godzinach od 12:00 do 14:00.

Osoby zainteresowane prosimy o zgłoszenie się do Biura Obsługi Interesantów Sądu Okręgowego w Częstochowie. W przypadku zgłoszenia osoby zainteresowanej rozmowę wyjaśniającą zasady mediacji będzie prowadził asystent pełniący dyżur danego dnia w pokoju konferencyjnym.

Ponadto w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia oraz Tygodnia Mediacji będą rozplakatowane ulotki i plakaty na terenie Sądu przedstawione przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Jednocześnie zostanie zorganizowana pod patronatem Sądu Okręgowego w Częstochowie konferencja w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia i Tygodnia Mediacji z udziałem Koordynatora do spraw mediacji Sądu Okręgowego w Częstochowie Pani SSO Lidii Dudek, Prokuratora Okręgowego Prokuratury Okręgowej w Częstochowie, Kuratora Okręgowego Sądu Okręgowego w Częstochowie i mediatorów. Termin konferencji zostanie przedstawiony w późniejszym terminie na stronie internetowej sądu.

Dodatkowo Pani SSO Lidia Dudek będzie brała udział w dniu 14 listopada 2018 roku w spotkaniu zorganizowanym przez Ministerstwo Sprawiedliwości – Zespół do spraw Mediacji w Departamencie Strategii i Funduszy Europejskich Ministra Sprawiedliwości.

Informacje o mediacji w Sądzie Okręgowym w Częstochowie.

Ulotka do pobrania.

Plakat do pobrania.

Rejestr zmian dla: Międzynarodowy Dzień Mediacji - 18 października 2018 roku

Podmiot odpowiedzialny:
Sąd Okręgowy w Częstochowie
Wytworzył:
Prezes Sądu Okręgowego
Opublikował:
Przemysław Cichopek
Dokument z dnia:
2018-09-26
Publikacja w dniu:
2018-09-26
Opis zmiany:
Dodano informację o Międzynarodowym Dniu Mediacji 2018