Międzynarodowego Dzień oraz Tydzień Mediacji w Sądzie Okręgowym w Częstochowie

W związku z obchodami Międzynarodowego Dnia oraz Tygodnia Mediacji od dnia 1 października 2019 roku organizowane będą w Sądzie Okręgowym w Częstochowie spotkania informacyjne w oparciu o treść przepisu art. 183 (8) § 4 k.p.c. w zakresie mediacji.

Dyżury mediacyjne prowadzone będą przez mediatorów sądowych w „zielonym pokoju” w godzinach urzędowania Sądu. Dodatkowo Kurator Okręgowy przy Sądzie Okręgowym w Częstochowie w miesiącu październiku w godz. od 12 do 14 w siedzibie Sądu Okręgowego w Częstochowie przy ul. Śląskiej 8 będzie pełnił dyżur i udzielał informacji w zakresie mediacji rodzinnej.

Ponadto w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia oraz Tygodnia Mediacji rozplakatowane będą przygotowane przez Ministerstwo Sprawiedliwości ulotki i plakaty na terenie całego Sądu.

Jednocześnie zorganizowana zostanie pod patronatem Sądu Okręgowego w Częstochowie konferencja w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia i Tygodnia Mediacji z udziałem Koordynatora ds. Mediacji Sądu Okręgowego w Częstochowie Pani SSO Lidii Dudek, Prokuratora Okręgowego Prokuratury Okręgowej w Częstochowie, Kuratora Okręgowego Sądu Okręgowego w Częstochowie i mediatorów. Termin konferencji zostanie przedstawiony w późniejszym terminie na stronie internetowej sądu.

Dodatkowo Pani SSO Lidia Dudek będzie brała udział w dniu 6 listopada 2019 roku w spotkaniu organizowanym przez Ministerstwo Sprawiedliwości – Zespół do spraw Mediacji w Departamencie Strategii i Funduszy Europejskich Ministra Sprawiedliwości.

Rejestr zmian dla: Międzynarodowego Dzień oraz Tydzień Mediacji w Sądzie Okręgowym w Częstochowie

Podmiot odpowiedzialny:
Sąd Okręgowy w Częstochowie
Wytworzył:
Sędzia Sądu Okręgowego
Opublikował:
Marcin Łubczyk
Dokument z dnia:
2019-09-18
Publikacja w dniu:
2019-09-18
Opis zmiany:
Dodanie ogłoszenia