Komunikat prasowy

W dniu wczorajszym, czyli 11 maja 2017 roku, Sąd Rejonowy w Częstochowie zakończył postępowanie dotyczące wypadku drogowego zaistniałego w dniu 18 sierpnia 2016 r. w Zawadzie, woj. śląskiego.

Kierujący samochodem osobowym marki Seat Leon Kamil J., znajdując siępod wpływem środka odurzającego, naruszył umyślnie zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym w ten sposób, że w trakcie wykonywanego manewru wyprzedzania kilku pojazdów jadących w tym samym kierunku, wjeżdżając na wzniesienie i będąc na łuku drogi, jadąc z prędkością nie mniejszą niż 144 km/h, nie stosując się do oznakowania poziomego P-4 - podwójna linia ciągła, zjechał na pas ruchu dla kierunku przeciwnego kontynuują wyprzedzanie ciągu pojazdów, gdzie zderzył się z samochodem osobowym marki VW Golf kierowanym przez Konrada T., który wskutek odniesionych obrażeń zmarł na miejscu zdarzenia.

Sąd Rejonowy w Częstochowie uznał oskarżonego Kamila J. za winnego i wymierzył mu karę 10 lat pozbawienia wolności.

Sąd orzekł wobec oskarżonego także środek karny w postaci zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych dożywotnio, zasądził od oskarżonego na rzecz najbliższych pokrzywdzonego nawiązki w łącznej kwocie 90.000 złotych, oraz orzekł  o podaniu treści wyroku do publicznej wiadomości.

Jednocześnie Sąd postanowił tymczasowo aresztować oskarżonego na okres 3 miesięcy, zarządzając poszukiwanie go listem gończym.

Oskarżony nie był obecny na ogłoszeniu wyroku.

Wyrok ten nie jest prawomocny.

Rejestr zmian dla: Komunikat prasowy

Podmiot odpowiedzialny:
Sąd Okręgowy w Częstochowie
Wytworzył:
Prezes Sądu Okręgowego
Opublikował:
Marcin Łubczyk
Dokument z dnia:
2017-05-12
Publikacja w dniu:
2017-05-12
Opis zmiany:
Dodanie ogłoszenia