Aktualności

Artykuły

 • Międzynarodowy Dzień Mediacji - 17 października 2019 roku

  Tegoroczny Międzynarodowy Dzień Mediacji obchodzony będzie 17 października 2019 r. mediacja.gov.pl/Przykładem lat ubiegłych w tygodniu od 14 do 18 października 2019 r. obchodzony będzie tzw. Tydzień Mediacji. Koordynacją działań o charakterze lokalnym zajmują się właściwi koordynatorzy ds. mediacji w sądach okręgowych.


  Czytajwięcejo:
 • Szanowni Państwo

  Sąd Okręgowy w Częstochowie informuje, iż w związku z brakiem systemu teleinformatycznego obsługującego postępowanie sądowe, o którym mowa w art. 125 § 21 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. - Kodeksu postępowania cywilnego (j. t. Dz. U. z 2018 r. poz. 1360 ze zm.) w chwili obecnej nie ma możliwości wnoszenia do Sądu Okręgowego w Częstochowie pism procesowych w formie elektronicznej.

  Czytajwięcejo:
 • Rzecznik Prasowy

  Sąd Okręgowy w Częstochowie uprzejmie informuje, że w okresie od 1 do 31 lipca 2019 roku Rzecznik Prasowy SSO Dominik Bogacz będzie przebywał na urlopie.

  Czytajwięcejo:
 • Konferencja "Etyka w mediacji"

  Departament Strategii i Funduszy Europejskich Ministerstwa Sprawiedliwości uprzejmie informuje, że 27 września 2019 roku w siedzibie Prokuratury Krajowej przy ul. Rakowieckiej 26/30 w Warszawie odbędzie się konferencja pt.: Etyka w mediacji".

  Czytajwięcejo:
 • Informacja dotycząca możliwości zorganizowania dyżurów stałych mediatorów w wyodrębnionych pomieszczeniach Sądu Okręgowego w Częstochowie.

  Uprzejmie informujemy, że Sąd Okręgowy w Częstochowie w porozumieniu z Sądem Rejonowym w Częstochowie planuje podjęcie działań mających na celu zorganizowanie stałych dyżurów mediatorów, w celu przeprowadzania w godzinach urzędowania sądów bezpłatnych spotkań informacyjnych, które odbywałyby się w wyodrębnionych pomieszczeniach sądu.

  Czytajwięcejo:
 • Nowe szkolenia dla mediatorów.

  Nowe szkolenia dla mediatorów:

  - "Dobry mediator - dobra ugoda. Trening tworzenia ugód i porozumień w mediacji rodzinnej"

  - "Powtórka z mediacji. Odświeżenie umiejętności mediacyjnych"

  - "Kurs z podstaw mediacji"

  - "Szkolenie z mediacji w postępowaniu administracyjnym".

   

  Czytajwięcejo:
 • IV Kongres Nauk Sądowych - nowy termin

  Zapraszamy do wzięcia udziału w Kongresie wszystkich biegłych wpisanych na listy biegłych sądów okręgowych, jak również osoby, które występują w sprawach karnych i cywilnych, jako biegli ad hoc oraz wszystkie osoby zainteresowane funkcjonowaniem biegłych w wymiarze sprawiedliwości.

  Czytajwięcejo:
 • Budowa Budynku Siedziby Sądu Rejonowego w Częstochowie – kondygnacja 4

  Budowa Budynku Siedziby Sądu Rejonowego w Częstochowie – kondygnacja 4

  W  lipcu 2019 r. trwają roboty stanu surowego I piętra:  wylewanie ścian żelbetowych, klatek schodowych oraz stropów nad I piętrem.

  Czytajwięcejo:
 • Praktyczny przewodnik UE

  Praktyczny przewodnik UE pt. „Jurysdykcja i prawo właściwe w sporach międzynarodowych między pracownikiem a pracodawcą”.

  Czytajwięcejo:
 • Informacja dot. utworzenia Punktu Informacyjnego ds. promocji mediacji.

  Uprzejmie informujemy, iż Sąd Okręgowy w Częstochowie planuje utworzenie Punktu Informacyjnego mającego na celu promocję mediacji jako alternatywnej metody rozwiązywania sporów. W ramach tej inicjatywy mediatorzy sądowi wpisani na listę mediatorów przy Sądzie Okręgowym w Częstochowie będą pełnili nieodpłatne dyżury w siedzibie Sądu Rejonwego w Częstochowie, w każdy poniedziałek w godzinach od 12.00 do 15.00 - pomieszczenie obok portierni.

  Czytajwięcejo:

Rejestr zmian dla: Aktualności

Podmiot odpowiedzialny:
Sąd Okręgowy w Częstochowie
Wytworzył:
Prezes Sądu Okręgowego
Opublikował:
Marcin Łubczyk
Dokument z dnia:
2011-11-04
Publikacja w dniu:
2011-11-04
Opis zmiany:
ogłoszenie