Rzecznik Praw Dziecka powołał Zespół ds. opracowania standardów pracy ośrodków kuratorskich

W siedzibie Rzecznika Praw Dziecka odbyło się inauguracyjne posiedzenie Zespołu ds. opracowania standardów pracy ośrodków kuratorskich, w którym uczestniczył Grzegorz Kozera- Kurator Okręgowy w Sądzie Okręgowym w Częstochowie.

Do pracy w zespole Rzecznik Praw Dziecka zaprosił kuratorów sądowych, w tym osoby wytypowane przez Krajową Radę Kuratorów. Pracom zespołu przewodniczy Pani Agnieszka Rękas- główny konsultant ds. prawnych w Biurze Rzecznika Praw Dziecka.

Podczas posiedzenia 31 maja 2017 roku Pan Marek Michalak- Rzecznik Praw Dziecka dokonał uroczystego wręczenia aktów powołania członkom zespołu i w trakcie spotkania z nimi określił zadania zespołu, jak i oczekiwania dotyczące wypracowanych rozwiązań. Opracowanie standardów ma służyć przede wszystkich ochronie praw dziecka, wspomaganiu funkcji wychowawczych rodziny, jak również wypracowaniu kompleksowych rozwiązań systemowych służących upowszechnieniu tego środka wychowawczego i szerszym wykorzystywaniu jego funkcji profilaktycznych i diagnostycznych. Zespół ma również wypracować rozwiązania, które pozwoliłyby na zwiększenie dostępności udziału w zajęciach ośrodków kuratorskich dla dzieci, które są zagrożone demoralizacją lub też wykazują jej przejawy, lecz ich sprawy nie były rozpatrywane w trybie przewidzianym Ustawą o postępowaniu w sprawach nieletnich.(Skierowanie do ośrodka kuratorskiego jest niezolacyjnym środkiem wychowawczym określonym art. 6 pkt 6 Ustawy z dnia 26 października 1982 roku o postępowaniu w sprawach nieletnich (t.j. Dz.U. z 2016, poz. 1654))

Galeria

Rejestr zmian dla: Rzecznik Praw Dziecka powołał Zespół ds. opracowania standardów pracy ośrodków kuratorskich

Podmiot odpowiedzialny:
Sąd Okręgowy w Częstochowie
Wytworzył:
Kurator Okręgowy
Opublikował:
Marcin Łubczyk
Dokument z dnia:
2017-06-12
Publikacja w dniu:
2017-06-12
Opis zmiany:
Dodanie ogłoszenia