Aktualności

Artykuły

 • 19-25 lutego 2018 - Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

  Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, który w tym roku potrwa od 19 do 25 lutego, to kolejna edycja akcji koordynowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości.

  Czytajwięcejo:
 • II Kongres Ławników Sądu Okręgowego w Częstochowie

  II Kongres Ławników Sądu Okręgowego w Częstochowie.

  „Ślubuję uroczyście jako ławnik sądu powszechnego służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, stać na straży prawa, obowiązki ławnika wypełniać sumiennie, sprawiedliwość wymierzać zgodnie z przepisami prawa, bezstronnie według mego sumienia, dochować tajemnicy prawnie chronionej, a w postępowaniu kierować się zasadami godności i uczciwości”

  Czytajwięcejo:
 • Sąd i penitencjaryzm

  Sąd i penitencjaryzm

  12 stycznia 2018 roku w siedzibie Sądu Okręgowego w Częstochowie odbyła się robocza narada z przedstawicielami Jednostek Penitencjarnych działających w okręgu częstochowskim. 

  Czytajwięcejo:
 • Uczniowie I LO im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie z wizytą w Sądzie Okręgowym w Częstochowie

  Uczniowie I LO im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie z wizytą w Sądzie Okręgowym w Częstochowie

  30 listopada 2017 r. Sąd Okręgowy w Częstochowie gościł uczniów i wychowawcę klasy I „b” I LO im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie.

  Czytajwięcejo:
 • Konferencja "Mediacja szansą na porozumienie"

  Mediacja szansą na porozumienie

  Konferencja "Mediacja szansą na porozumienie", pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka, Prezydenta Miasta Częstochowy, Prezesa Sądu Okręgowego w Częstochowie oraz Prezesa Sądu Rejonowego w Częstochowie. W konferencji jako prelegenci udział wzięli przedstawiciele Sądu Okręgowego w Częstochowie.

  Czytajwięcejo:
 • II Seminarium Służby Więziennej i Kuratorskiej Służby Sądowej okręgu katowickiego

  II Seminarium Służby Więziennej i Kuratorskiej Służby Sądowej okręgu katowickiego

  Przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu stało się tematem przewodnim II Seminarium Służby Więziennej i Kuratorskiej Służby Sądowej okręgu katowickiego, w którym uczestniczył Zastępca Kuratora Okręgowego Sądu Okręgowego w Częstochowie Jakub Jarosz.

  Czytajwięcejo:
 • Międzynarodowy Dzień Mediacji 19 października 2017 roku

  Tegoroczny Międzynarodowy Dzień Mediacji obchodzony będzie w dniu 19 października 2017 r. Przykładem lat ubiegłych w tygodniu od 16 do 20 października 2017 r. obchodzony będzie tzw. Tydzień Mediacji. Koordynacją działań o charakterze lokalnym zajmują się właściwi koordynatorzy ds. mediacji w sądach okręgowych.

  Czytajwięcejo:
 • Zmiana siedziby II OZSS w Zawierciu

  Sąd Okręgowy w Częstochowie uprzejmie informuje, iż z dniem 2 października 2017 r. II Opiniodawczy Ośrodek Sądowych Specjalistów z siedzibą w Zawierciu zmienia swoją lokalizację: ul. Towarowa 30, 42-400 Zawiercie. W związku z powyższym, w dniach 2 - 4 październik 2017 r. możliwe będą utrudnienia w kontakcie z wyżej wymienioną placówką.

 • Zmiana godzin urzędowania

  Prezes Sądu Okręgowego w Częstochowie informuje, że w dniach 14 i 16 sierpnia 2017 r. ulegają zmianie godziny urzędowania Sądu Okręgowego w Częstochowie.

  Czytajwięcejo:
 • Opłata skarbowa - zmiana nr konta

  Uprzejmie informujemy, że w związku ze zmianą banku obsługującego Urząd Miasta Częstochowy na Bank Handlowy w Warszawie S.A., z dniem 01.07.2017 r. uległ zmianie nr rachunku bankowego, na który należy uiszczać płatności z tytułu opłaty skarbowej.
  Nowy nr konta: 40 1030 1104 0000 0000 9325 1000 lub utworzone indywidualne konto do opłaty skarbowej o numerze 12 1030 1986 7261 0000 0002 9020.

  Czytajwięcejo:

Rejestr zmian dla: Aktualności

Podmiot odpowiedzialny:
Sąd Okręgowy w Częstochowie
Wytworzył:
Prezes Sądu Okręgowego
Opublikował:
Marcin Łubczyk
Dokument z dnia:
2011-11-04
Publikacja w dniu:
2011-11-04
Opis zmiany:
ogłoszenie